8 Mart 2011 Salı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü


8 Mart tüm dünyada Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır. Başka bir kullanımı ise Dünya Emekçi Kadınlar Günü şeklindedir. Kadınlar Günü'nün ortaya çıkışı, Türkiye'deki tarihsel gelişimi ve kadına uygulanan şiddet istatistikleri öğrenmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz: http://tr.wikipedia.org/wiki/8_Mart_D%C3%BCnya_Kad%C4%B1nlar_G%C3%BCn%C3%BC

DAÇKA Kütüphane Kulübü olarak 8 Mart için ne yapabiliriz diye düşündüğümüzde hemen aklımıza; Kütüphanemizde bulunan "kadın" ve "kadın hakkında" yayınlanmış kitapları arayıp bulmak ve bunları buradan duyurmak fikri geldi. Aşağıda kadın temalı kitaplarımızı görebilirsiniz... Ayrıca bu kitapları, kullanıcılarımızın kolayca görüp inceleyebilmeleri ve ödünç alabilmeleri amacıyla kütüphanemizde bir hafta boyunca sergileyeceğiz.

DAÇKA Kütüphanesi'ndeki Kadın Temalı Kitaplar

Bundan böyle Ayşe / Sevtap Atasever http://www.idefix.com/kitap/bundan-boyle-ayse-sevtap-atasever/tanim.asp?sid=J8MX7Z81GB3BW40MPM2O

Eleanor Roosevelt / David Winner http://www.bilgikare.com/book_detail.php?id=53896&mn_id=

Emine Semiye / Şefika Kurnaz http://www.idefix.com/kitap/emine-semiye-kolektif/tanim.asp?sid=MWELQQKTUS8SVI0AMU58

Geçtim dünya üzerinden / Necla Pekolcay http://www.idefix.com/kitap/gectim-dunya-uzerinden-necla-pekolcay/tanim.asp?sid=N11U51BJMD3D29K3S8FY

Hayata merhaba / Filiz Akın http://www.idefix.com/kitap/hayata-merhaba-filiz-akin/tanim.asp?sid=GH43HN1KDM5MN8NIHK02

Kadın olmak / Zeynep Oral http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=432126&sa=76639442

Kadın öykülerinde Ankara / Efnan Dervişoğlu http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=438763

Kadın Öykülerinde İstanbul / Hande Öğüt http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=131421&sa=76639403

Kadın sağlığı / Akif Poroy http://www.akifporoy.com/kitap.htm

Kadında duyguların bedenselleşmesi / Arif Verimli http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=122485&sa=76639516

Kıldan ince kılıçtan keskin / Gülriz Sururi http://www.idefix.com/kitap/kildan-ince-kilictan-keskince-gulriz-sururi/tanim.asp?sid=TPYFS7QM421CPUSEQNO1

Maria Montessori / Michael Pollard http://www.bilgikare.com/book_detail.php?id=53894&mn_id=

Marie Curie / Beverly Birch http://www.bilgikare.com/book_detail.php?id=53042&mn_id=

Meslek yarası / Zeynep Oral http://www.idefix.com/kitap/meslek-yarasi-zeynep-oral/tanim.asp?sid=XSEQC8OPJY3YHS5S5860

Ömrümden uzun ideallerim var / Suna Kıraç http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=109382

Prenses Masako / Ben Hills http://www.idefix.com/kitap/prenses-masako-krizantem-tahtinin-tutsagi-ben-hills/tanim.asp?sid=YRB81GH82M1MBCZFCID0

Virginia Woolf / Mina Urgan http://www.idefix.com/kitap/virginia-woolf-mina-urgan/tanim.asp?sid=B3HQIYS3VV0W5MLCUL2E

Yaşayan tarih / Hillary Rodham Clinton - Biyografi http://www.idefix.com/kitap/yasayan-tarih-hillary-rodham-clinton/tanim.asp?sid=SV6OF2O8PT4T1NSQPCH3

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder